Leírás
A follikuláris fázisban a női szervezet felkészül a lehetséges várandósságra, megnövekszik az energia és a vitalitás a testben. Hormonális értelmezésben a tüszőstimuláló hormon (FSH) és az ösztrogén szintje fokozatosan emelkedik, ami a luteinizáló hormon (LH) szintjének drámai emelkedésében és számos tüsző kialakulásában nyilvánul meg. Ezekből a tüszőkből pedig majd ovuláció során legalább egy petesejt felszabadul.
A follikuláris fázis izgalmas időszak egy nő számára hormonális játékai miatt. Fokozottabb az agyi és szexuális aktivitás, a motiváció, a rögtönzés, a rugalmasság a tetőfokára hág. Sajnos társadalmi berendezkedésünk, és teljesítmény-orientált világunk ritkán ad teret a follikuláris fázis megélésének, amelyet egyértelműen a túlzott és állandó terhelés idéz elő.
A Női Termékenység teakeverék alkotóit a follikuláris fázis kiváltságainak megélésére formáltuk. A 11 komponensből álló teakeverék a női minőséget figyelembe véve, elősegíti a hormonrendszer felépülő folyamatait, támogatja az endokrin mirigyeket az ovuláció bekövetkeztéig.
ilyen esetekben alkalmazhatjuk a Női Termékenység teakeveréket?
A fentebb említett esetek mindegyikében javasoljuk a Női Csendesedés teakeverék alkalmazását is. Menopauza vagy elmaradó menstruáció esetén a holdállásokhoz érdemes kötni a teakeverékek alkalmazását (Teliholdtól Újholdig Női Termékenység, Újholdtól Teliholdig Női Csendesedés)
- Egészséges ösztrogénszint kialakításának kiegészítő kezelésében¹
- Ovuláció elősegítésében, női nemi hormonok harmonizációjában¹
- Rendszertelen ciklusok, menstruáció kimaradása esetén¹
- PMS tünetekben¹
- PCO, PCOSz állapotában, androgéntúlsúly kiegyensúlyozásában¹
- Magasabb prolaktinszint kiegészítő kezelésében¹
- Pajzsmirigy alulműködés kiegészítő kezelésében¹
- Termékenység támogatásában¹
- Hormonális eredetű hajhullás esetén¹
- Ciklushoz kötött akné kiegészítő kezelésében¹
- Fogamzásgátló utáni rehabilitáció kiegészítő kezelésében¹
- Még fennálló ciklus, de változókori tünetek megjelenése esetén¹
- Várandósság utáni regeneráció elősegítésében, szoptatás után¹
- A ciklus elmaradása esetén, változókori panaszok, hőhullámok, fokozott libidócsökkenés, hüvelyszárazság, változókori csontritkulás állapotában¹
A következő pár pontban meg szeretnénk fogalmazni a manapság elterjedő nőgyógyászati problémák gyökereit:
1. A krónikus stressz, szorongás állandó feladatokra készteti a szervezetet az évek folyamán:
- a stresszhormonok katabolikus hatásainak, a kortizolszint által generált inzulinszint-növekedésnek (inzulinrezisztencia előszobája) kordában tartása,
- a máj fokozott munkája. A napi több száz feladatot ellátó szervünk ilyenkor a stressz közömbösítésére összpontosítja figyelmét. Egyéb funkciói gyengülhetnek, mint hormonháztartás kiegyenlítése, ösztrogén-metabolizmus, zsíremésztés, méregtelenítés, immunológiai feladatok stb.,
- a progeszteronszintet is negatívan befolyásolja a magas stressz-szint, ami szintén hozzájárul az ösztrogéndominanciához, nemcsak a civilizációs ártalmak csecsebecséi (műanyag, kozmetikai szerek, feldolgozott élelmiszerek stb).
2. Elbagatellizált immunrendszeri tényezők:
- az immunrendszer krónikus terheltsége (például herpeszvírusok aktivizációja, látens esetek) is melegágya a nőgyógyászati problémáknak, a ciszták, az endometriózis kialakulásának lehetőségét is növelik,
- sokszor árulkodóak a folytonosan visszatérő felfázásos, folyásos, fertőzéses esetek (vagy akár a pajzsmirigy gyulladása), csak nem kapnak kiemelkedő figyelmet, és elsősorban tüneti kezelésekkel tartják kordában.
3. Táplálkozási anomáliák:
- a hormonrendszer működéséhez nélkülözhetetlen a zsíremésztés helyreállítása (máj segítése!), utána érdemes az esszenciális zsírsavak és a D-vitamin pótlását szorgalmazni,
- a szénhidrát-rehabilitáció - a termékenység és a regeneráció alapfeltétele a megfelelő glikogéntárolás (agy, máj, méh, izmok),
- IGF-1-szintet növelő étkek kérdései (pl. tejtermékek), holt ételek elhagyása (jelentős feldolgozáson átesett, tartósított ipari élelmiszerek), fehérjebevitel moderálása,
- vitaminok, ásványi anyagok kérdései - B12, folát anyagcsere, cink, jód pótlása
A TEAKEVERÉK ALKOTÓIRÓL¹
Málnalevél (Rubi idaei folium)
- Tannin- és flavonoidtartalma miatt évszázadok óta használják a menstruációs szabálytalanságok kiegyenlítésére. A málnalevélben található tápanyagok specifikus kombinációja erősíti a méh- és medenceizmokat, támogatja a női reproduktív szervrendszert.
- Kiegyensúlyozza a vércukorszintet, támogatja a vese és húgyhólyag egészségét.
Csalánlevél (Urticae folium)
- A csalán a vesén keresztül dolgozik, továbbá pozitív hatást gyakorol az alulműködő pajzsmirigyre.
- Támogatja a vér minőségét, a vérképzést, a menstruáció utáni roborálás szere.
Gyermekláncfű (Taraxaci folium)
- A gyermekláncfű A-, B- és C-vitaminokat, valamint ásványi anyagokat, például vasat, káliumot és cinket tartalmaz. Igazi tápanyagtár a női ovuláció felé vezető úton.
- Az egyik legősibb máj és az epehólyag rehabilitáló gyógynövény, elősegíti a könnyed emésztést, harmonizálja a méregtelenítési folyamatokat. A népi gyógyászat gyökereit és leveleit is felhasználja a máj támogatására, a húgyutak egészségének megőrzésére, a bőr- és gyomorpanaszok enyhítésére.
Ragadós galaj (Galii aparini herba)
- Mirigyrendszert támogató aspektusa rendkívüli. Kímélő segítség a pajzsmirigy, a máj, a vese számára, tonizálja bőrt.
Tejoltó galaj (Galii veri herba)
- A pajzsmirigy egészségének megőrzését szolgáló gyógynövény.
- Enyhén csillapítja az ideges elmét, vitalizáló hatású, kiegyenlíti a vérnyomást, tisztítja és nyugtatja a gyulladt bőrt.
Apróbojtorján (Agrimoniae herba)
- Flavonoidokat, kvercetint, különböző savakat, mint alma-, kova-, és borostyánkősav rejt magában.
- A máj- és epetámogatás kíméletes formája. A női ciklus mindegyik szakaszában fontos lépés, hiszen a nemi hormonok stabilizációjának alapja a kiegyensúlyozott zsíranyagcsere.
Fodormenta (Menthae crispa folium)
- Fő ereje illóanyag gazdagságában rejlik, amely 40 %-ban karvonból, továbbá dihidrokarveolból és dihidrokuminalkoholból áll. Nem érdemes elbagatellizálni flavonoid- és keserűanyagtartalmát sem.
- Harmonizálja a tüszőstimuláló hormon (FSH) szintjét, biztosítva a petefészek tüszőinek megfelelő érését, továbbá a hozzájárul a luteinizáló hormon (LH) kiegyensúlyozott szintjéhez. Szabályozza az androgénszintetek a szervezetben, amelynek felborulása az arcszőrzet növekedést, hajhullást idézhet elő, továbbá a PCOS, hirsutizmus és akné egyik fő kiváltó oka.
Rózsaszirom (Rosae petal)
- A polifenolokban gazdag rózsa az érzékek felszabadítója, oldja a belső frusztrációt, szépíti a bőrt.
Barátcserje (Vitex agnus castus semen)
- A barátcserje a peteérés folyamatának szelíd segítője, támogatja az agyalapi mirigy harmonikus munkáját. Kiegyensúlyozza a civilizációnkra jellemző magas prolaktinszintet, továbbá az ösztrogén- progeszteronszintekre is jótékony hatást gyakorol.
Szurokfű (Origani vulgaris herba)
- Támogatja az agyalapi mirigy kiegyensúlyozott munkáját. Elősegítheti a progeszteron hormon termelését azáltal, hogy az intracelluláris progeszteron receptorokhoz kötődik, és fokozza felszabadulásukat.
Bazsalikom (Basilici herba)
- A bazsalikom illóanyagai (cineol, kámfor, eugenol, linolool, metilkarvikol) mind a női hormonrendszer szolgálatában állnak.
Napi adag: 2x1 bögre elosztva, lehetőleg reggel éhgyomorra és a késő délutáni órákban (17 óra). A Női termékenység teakeveréket a menstruációs vérzés végétől, a feltételezett ovulációig, azaz a ciklus első 2 hetében javasoljuk fogyasztani.
Elkészítési javaslat: 1 teáskanálnyi teakeveréket 3 dl vízzel leforrázunk, majd 10 perc áztatási idő után leszűrhetjük. Ízesíthetjük friss citromlével, mézzel. Lehetőség szerint kerüljük a fémeszközök használatát.
Termék információk
Összetevők: |